prisonbreak

... شاید یکی از دلائل جذابیت سریال های پر قسمت،دنباله داری انهاست...وشاید کسی که اسم سریال پرهیجان و پربیننده و طولانی"فرار از زندان" را انتخاب کرد این نگاه را از تاریخ گرفته بود که هر آنچه دامنه دار باشد،موج آفرین خواهد بود و بارعایت یک سری مسایل،میتواند علاوه بر بر برد موثر،روح و روان گروه هدفش را نیز مسخر کند...

 

 اما فرار از کدام زندان؟زندانی که حتی تماشای چگونگی فرار از آن و وقایعی که در پی آن میرود مخاطب را جلوی صفحه ی جادو میخ کوب میکند؟ زندان،زندان...وفرار...اما فرار به کجا؟

 

 اگر از کسی درباره این سریال بپرسی می گوید:نمیتوانی بعد از دیدت چند قسمت از دیدن ما بقی آن صرف نظر کنی!گویی اعتیادی تو را در کام خود فرو میبلعد تا بدانی بعدش چه خواهد شد و مطمئنا تو در این حین،فقط فرار از زندان را نمیبینی بلکه ناخودآگاه،مجذوب قدرت و اقتدار سیستمی میشوی که قهرمانان محبوبت در آن سیر میکنند ودر نهایت میبینی که آنانی که قصد دارند از زندان فرار کنند تو را در جلوی صفحه ی نمایش،جادو کرده اند یا بهتر بگوییم زندانی!

 

و یادت می آید که رحمت عالمیان فرموده بود:{الدنیا سجن المومن}و یادت می آید که در قرآن خوانده بودی: ((فَفِرُّوا إِلَى اللَّه)).اما بازهم،ره گم میکنی و به جای فرار از زندان دنیا-اگر حس کردی که زندان است-مشتاقانه به دیدن (فرار از زندان)بسنده میکنی.

 

 اگر به هر جای تاریخ بنگریی و هر پیامبری را ببینی دارای وصی و جانشینی بوده که باز پس از او به فرارمشتاقان از زندان تمیلات پوچ کمک کند.مانند امیرمومنان و پس از ایشان حسن ابن علی و سپس حسین این علی و بعد نه فرزند از نسل ایشان که وصایت پیامبر اعظم را بر عهده داشتند.

 

اما نهمین فرزند عاشورا امروز کجاست؟آیا ما دیگر محکومین ابد این زندانیم؟ همیشه ما برای فراربه سمت خدا نیازمندیم به هدایت،اما پس امروز چه؟آیا قانون تکرار، در امروز تاریخ نقض شده است؟آیا دیگرنیستند کسانی که بخواهند از زندان خود فرار کنندو به خدا برسند یا اینکه اینها دیگر نیازی به راهنما و نقشه ای برای این امر ندارند؟

 

آری او خواهد آمد و ما را از زندان خود ساخته ی خود،به واسطه انسی که با فطرتمان برقرار میکند،نجات میدهد ولی این بار ما تماشا چی نیستیم و ما خودهمان هایی هستیم که به دست او و به کمک او به سمت خدا خواهیم گریخت.شما فکر میکنید روز فرار کی خواهد بود؟

/ 7 نظر / 13 بازدید
سید محمد جواد

با سلام خیلی موفق باشی ما هر روز اتوماتیک وار از سر غفلت و بی توجهی و همان لجاجت قفل می سازیم برای زندان ظهور لطفا کمی تامل...

محمدخالی

ارتباط قشنگی برقرار کرده بودی علی اقا خدا فرجش را برساند یاعلی

مهدی

سلام به منم سر بزن با " هر جا هستی بر گرد" بروزم یا مهدی

حقیر

عالی

مهدی

آغاز ولایتعهدی رهبرمان حجه ابن الحسن العسکری روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا را به تمامی دوستانش تبریک می گویم...

محمدخالی

سلام بعد از یه مدت طولانی ! (البته اگر منو یادتون بیاد) بالاخره با یک پست اصلی وبلاگم نیمه رسمی شد !!! :)

بلال

بسیار جالب و تاثیر گذار بود