جفا

بسم الله الرحمن الرحیم

جفا

 

  • حاج آقا ما رو موعظه بفرمایید.

  • پسرم! هیچ وقت دروغ نگو! دروغ گفتن آثار سوء زیادی داره! من خودم هیچ وقت تا حالا دروغ نگفته ام... نماز اول وقت! من همیشه نماز اول وقتم ترک نشده! ...

دلم می خواست همچنان مقابل ضریح می نشستم و با مولای خودم -امام جواد علیه السلام- حرف می زدم و درد و دل می کردم. اما صدای صحبت آن دو مردی که پشت سرم نشسته بودند، مرتب حواسم را پرت می کرد و من ناخودآگاه سکوت کرده و به حرف های آن ها گوش می دادم.

مرد جوان که به نظر می رسید بعد از مدت ها گمشده ی خود را پیدا نموده، فرصت را مغتنم دانسته و دوباره با تواضع گفت:

  • حاج آقا! گره و مشکلی به کارم افتاده. سفارشی بفرمایید تا از این مشکل خلاص بشم!

صدای مرد مسن تر را شنیدم که می گفت:

  • ببین چه کار کرده ای؟! حتما گناهی کرده ای، خبطی کرده ای که گره به کارت افتاده! توبه کن! توبه کنی حل می شه...!

من از جا بر خاستم تا در گوشه ی دیگری از حرم، محل مناسبی برای خودم پیدا کنم. در همان حال نگاهی به پشت سرم انداختم. پیر مرد همچنان موعظه می کرد و جوان بنده وار در مقابلش نشسته و مشتاقانه چشم به دهانش دوخته بود.

***

آن چه شنیده بودم تمام فضای ذهنم را به خود مشغول کرده بود. حقیقتا چه چیز باعث می شود که ما انسان ها به راحتی راه را گم کنیم. و فراموش نماییم که خدا و رسول او (ص)، ما را به چه کسانی ارجاع و از جداییشان زنهار داده اند.

در دلم آرزو می کردم که کاش لااقل، داستان این گونه اتفاق افتاده بود:

 

  • حاج آقا ما رو موعظه بفرمایید.

  • پسر جان! از من موعظه طلب می کنی؟! در جوار دو مولا و امامت حضرت جواد و حضرت کاظم علیهما السلام نشسته ای، به من سر تا پا خطا روی آورده ای؟! بالاترین موعظه همان است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود که هرکس به قرآن و اهل بیت علیهم السلام تمسّک کند هرگز گمراه نمی شود. پس بلند شو و به سراغ همین دو امام بزرگوار که در محضرشون هستی برو! به سراغ امام زمانت برو!

  • حاج آقا! گره و مشکلی به کارم افتاده. سفارشی بفرمایید تا از این مشکل خلاص بشم!

  • این جفای به امام زمانته که او را رها کرده ای و از من راه حل می خوای؟! الان چی گفتم بهت؟! بلند شو برو از ایشون درخواست کن! بلند شو...!

/ 4 نظر / 12 بازدید
مهدی آزاده

سلام، مرسی که به روز میکنی و خبر نمیدی. به هر حال خوش حال شدم، حاج آقا ما رو موعظه نمیکنی؟

مهدی آزاده

آها راستی لینک پدرم و برادرم هم توی وبلاگم هست، اگه از من اجازه بگیری میتونی لینکشون کنی! من هم لینکیدمت!