اندر نصایح ابلیس!


توصیه می­شود به گوش دادن نوارهای ترانه یا نوارهایارشادی غیراسلامی، چرا که برای پرورش خوی حیوانی آدمی بسیار مؤثر است.

توصیه می­شود به غیبت، که غذای سگ­های جهنم است و گوشت تن برادر مرده.

توصیه می­شود به دروغ که ظلمی کثیف و شاه کلید تمام بدی­ها و زشتی­هاست.

توصیه می­شود به چشم چرانی و تماشای فیلم­ها، سی­دی­ها و سایت­هایغیراخلاقی، که باعث آشفتگی روانی، افسردگی، بی حیایی و پاشیدن بنیان نازنینخانواده­ها می شود.

توصیه می­شود به بد حجابی و حتی بی حجابی، برای کسانیکه دوست دارند لگد به بخت خودشان بزنند و شبیه عروسک باشند، مخصوصاً عروسک خیمه شببازی.

توصیه می­شود به رابطه نامشروع داشتن با نامحرم و عشق ورزیدن به او،این عمل جهت فراموش کردن خدا و رفتن مهر او از دل بسیار نافع است.

توصیهمی­شود به تنبلی، کاهلی و سستی، به آن علت که باعث زیان و خسران در دنیا و آخرت میشود.

توصیه می­شود به دیر خوابیدن – حداقل یک، دوی شب – و پرخوری مخصوصاً در شب که در آن فوایدی بسیار است  از جمله:
1- دیر بیدار شدن
2-  قضا شدن نماز صبح
3-  خوب نخوابیدن
4-  غفلت از نماز شب
5- نخواندن دعای عهد

 


توصیه می شود به سر وقت نمازنخواندن، هر چند نخواندن افضل است. این کار را منفعت های بی­شمار است که قلم ازنوشتن و زبان از گفتن آن عاجز است.

توصیه می­شود به پس­انداز کردن اموال واملاک منقول و غیرمنقول و نپرداختن خمس و زکات و صدقه به فقرا و نیازمندان که سببشاد نبودن در زندگی، در لحظه مرگ و پس از آن- یعنی روز قیامت می­شود.

توصیهمی­شود به شرکت نکردن در مجالس عزای حسینی، که موجب سستی در اعتقادات است  و اکیدا توصیه می‌گردد به دعا ننمودن برای ظهور پس از ذکر مصیبت حسین بن علی که موجب محروم شدن از دعای خیر امام معصوم می‌شود که خود فرمود_امام زمان_ که من برای مومنی که یادآور مصیبت جد شهیدم شود، سپس برای تعجیل فرج و تایید من دعا کند، دعا می‌کنم.

توصیه می­شود به قرآننخواندن و عمل نکردن به آن ، چون: اولاً راه مبارزه با من را به شما می‌آموزاند؛ ثانیاً: زنگار غفلت رااز دلتان می زداید، مخصوصاً غفلت از مرگ و معاد و قیامت را  و ثالثا شما را به سوی امام هدایت می‌کند.

 

توصیه می شود به یاد ننمودن از امام عصر در میان مردمان که علاوه بر اینکه موجب دور شدن آنان از آن حضرت می‌شود شما را از قرار گرفتن در معرض تهمت و نسبت به گروهی خاص مصون می‌دارد.

 


در پایاناکیداً توصیه می­شود، جداً توصیه­های ما را جدی بگیرید و اگر تا کنون توفیق عمل راپیدا ننموده­اید بشتابید که بی، نه! باخبران گفته­اند: خواهی نشوی رسوا، همرنگجماعت باش.

به پایان آمد این دفتر، اما توصیه­ها همچنان باقی است.

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
یاقوت

سلام بسیار جالب بود و متذکر کننده گاهی واقعیت هایی وجود دارد که همه می دانند اما تا به حال به آن متنبه و متذکر نشده اند در پناه صاحب الزمان